Kurumsal Eğitim Süresini Nasıl Kısaltırsınız?

Dijital öğrenme süresini kısaltırken kendinize ilk olarak, "Bunu yapınca daha iyi yatırım getirisi (ROI) elde edecek miyim?" sorusunu sormalısınız. Eğitim süresini doğru şekilde kısaltırsanız, şüphesiz iyi yatırım getirisi elde edersiniz.

Kurumsal Eğitim Süresini Nasıl Kısaltırsınız?

Dijital Eğitim Süresini Nasıl Kısaltabileceğinize Dair 4 İpucu

Dijital öğrenme süresini kısaltmak için yapabileceğiniz şeylerden biri, kullanıcılarınıza tam zamanında (just-in-time) dijital eğitim kaynakları sunmaktır. Bir diğeri ise kurslarınıza gerçek hayattan kesitler eklemektir. Ayrıca, içeriğinize multimedya öğeleri ekleyerek eğitim süresini kısaltabilirsiniz. Şimdi bu öğelere daha ayrıntılı bakalım.

Dijital öğrenme süresini kısaltırken kendinize ilk olarak, "Bunu yapınca daha iyi yatırım getirisi (ROI) elde edecek miyim?" sorusunu sormalısınız.

Eğitim süresini doğru şekilde kısaltırsanız, şüphesiz iyi yatırım getirisi elde edersiniz.

1. Eğitimlerinizde Gerçek Hayattan Kesitler Kullanarak Hikayeleştirme Tekniğini Kullanın

Dijital eğitim süresini kısaltırken en iyi sonuçları elde etmenin en etkili yolu, gerçek hayattan etkinlikleri eğitimlerinize simülasyon ve senaryo şeklinde dahil etmektir. Bunu birkaç farklı şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken ilk şey, eğitim çıktılarını tanımlamaktır. Eğitimin faydalarını kullanıcılarınıza açıklamak, simülasyon ve senaryo tabanlı dijital eğitim oluşturmanın bir diğer harika yoludur. Bunları eğitimlerinize dahil ederek eğitim süresini her zaman kısaltabilirsiniz. Bu da kullanıcılarınızın öğrendiklerini kısa bir süre içinde uygulamaya koymalarını sağlayacaktır.

2. Kullanıcılarınıza Tam Zamanında Eğitim Kaynakları Sunun

Dijital eğitim süresini kısaltmanın bir başka harika yolu, kullanıcılarınıza tam zamanında (just-in-time) eğitim materyalleri sağlamaktır. Tam zamanında kaynaklar, kullanıcıların belirli noktalarda ihtiyaç duyabilecekleri materyallerdir. Kullanıcılar dijital eğitimlere ve sunumlara kolayca eriştiklerinde neye ihtiyaç duyduklarını hızlı bir şekilde öğrenebilir ve işle ilgili sorunları zamanında çözebilirler. Bu şekilde eğitim süresini kısaltmış olursunuz ve çalışanlarınız işlerindeki sorunları nasıl ele alacaklarını aramak için uzun zaman harcamak zorunda kalmazlar.

3. Çalışanlarınıza Bireyselleştirilmiş Öğrenme Sağlayın

Her bireyin farklı öğrenme stili vardır. Bu yüzden kullanıcılarınıza kişiselleştirilmiş öğrenme yolları sağlamak, eğitim süresini kısaltmanın etkili bir yoludur. Kullanıcılarınız için kişiselleştirilmiş kurslar sunarak hızlı bir öğrenme yolu oluşturabilir ve daha üretken hale gelmelerini sağlayabilirsiniz. Bu yaklaşım, kullanıcılarınızın kursları zamanında tamamlamalarını ve iş rollerini yerine getirmek için ihtiyaç duydukları bilgileri almalarını sağlayacaktır.

4. Oyunlaştırma

Dijital öğrenmede oyunlaştırma, kullanıcıların ilgi ve motivasyonunu artırmaya yardımcı bir yaklaşımdır. Oyunlaştırma yaklaşımında oyun içi öğeleri dijital eğitim kursunuza entegre etmeniz gerekir. Bunun en çok kullanılan yolu, rozetler, puanlar ve skor tabloları gibi oyun öğelerini eğitimde kullanmaktır. Bu sayede sadece kullanıcıların dikkatini çekmekle kalmayacak, aynı zamanda eğitim süresini de kısaltmış olacaksınız.