Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim Konferansı ve Sergisi (BTIE’24)

Bilgi ve deneyimleri paylaşarak eğitimde dijital dönüşümü destekleyen BTIE’24 Konferansı, 9 Mayıs 2024'te Etkim-ODTÜ Teknokent'te!

Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim Konferansı ve Sergisi (BTIE’24)

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından düzenlenen "Bilişim Teknolojileri Işığında Eğitim Konferansı ve Sergisi (BTIE’24)" 9 Mayıs 2024 tarihinde Etkim-ODTÜ Teknokent Ana Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Bu etkinlik, eğitimde dijital dönüşümün önemine vurgu yaparak, bilişim teknolojilerinin eğitim kalitesini ve verimliliğini artırma potansiyelini ele alacaktır.

 

Konferans kapsamında; akademik ve teknolojik çalışmalar, seminerler, başarı öyküleri, paneller, atölyeler, okul/firma katılımları yer alacak. Bilişim teknolojilerinin analitik düşünme yetisine ve dijital becerilere sahip nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine yönelik eğitime katkıları değerlendirilecek ve dijital Türkiye yolculuğu için eğitim sisteminde yapılması gereken eylem planlarının ortak akıl ile oluşturulması sağlanacaktır.

 

Eğitim alanında dönüşümü hedefleyenler için kaçırılmayacak bir fırsat olan BTIE’24, eğitim öğretim kalitesini artırmayı, öğrencilere daha etkili ve interaktif bir öğrenme deneyimi sunmayı, dijital becerilere sahip bir nesil yetiştirmeyi ve Türkiye’nin bilişim geleceğini şekillendirmeyi amaçlamaktadır.

 

Konferans Detayları:

Tarih: 9 Mayıs 2024

Saat: 09:30-17:30

Yer: Etkim-ODTÜ Teknokent