Vakko ve EHL Group İş Birliği: Dev Bir Eğitim Okulu Kuruluyor

Vakko, eğitim ve danışmanlık alanında önde gelen bir kuruluş olan EHL Group ile işbirliği yaparak önemli bir adım attı. Bu işbirliği çerçevesinde Vakko, ağırlama sektörüne yönelik eğitimler sunacak olan "Vakko School of Hospitality and Service" adlı özel bir okul kuruyor.

Vakko ve EHL Group İş Birliği: Dev Bir Eğitim Okulu Kuruluyor

Son dönemde otel ve restoran sektörüne yönelik yatırımlarıyla dikkat çeken Vakko, şimdi de eğitim konusunda büyük bir adım atmış durumda. Şirket, dünyanın önde gelen eğitim ve danışmanlık merkezi olan EHL Group ile işbirliği anlaşması imzaladı. Vakko'nun bu işbirliği sonucu kurulacak olan "Vakko School of Hospitality and Service" adlı okul, ağırlama sektörüne yönelik mesleki eğitim ve öğretim sağlayacak. Bu işbirliği, dünyanın en saygın otelcilik okullarından biri olan 130 yıllık deneyime sahip Ecole Hôtelière de Lausanne ile Vakko'nun kültürünü ve hizmet kalitesini bir araya getirerek, gelecek nesillere ağırlama ve hizmet endüstrisinde kariyer yapma fırsatı sunacak.

 

Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, "Türkiye'nin önde gelen moda markası olarak, amacımız modayı bir yaşam tarzı olarak benimseyen, tasarım kültürüne ve marka bilincine sahip profesyoneller yetiştirmektir. Daha önce dünyanın ilk moda okulu ESMOD ile kurduğumuz Vakko ESMOD Moda Akademisi'nin ardından şimdi de 130 yıllık deneyime sahip Ecole Hôtelière de Lausanne ile işbirliği yaparak önemli bir yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz. Vakko'nun kültürünü ve hizmet kalitesini, ağırlama sektöründe de en yüksek seviyede sunmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

 

EHL Genel Müdürü Andre Mack ise "Vakko gibi köklü bir markanın, seçkin küresel ağımıza katılmasından memnuniyet duyuyoruz. Ağırlama endüstrisindeki kurumların, sadece sektörün değil aynı zamanda öğrencilerin ihtiyaçlarına ve motivasyonlarına da odaklanmaları gerektiğine inanıyoruz. Vakko'nun bu alanda sağlayacağı yetenekli eğitmenler ve lider EHL diploma ve sertifika programları, Türkiye'deki ağırlama ve hizmet sektörlerine önemli katkılar sağlayacaktır. Böyle vizyoner bir kuruluşla işbirliği yapmak bizim için büyük bir gurur kaynağıdır" dedi.

 

İstanbul Akaretler'de bulunan Vakko ESMOD Moda Akademisi'nin yanında yer alacak olan Vakko School of Hospitality and Service, otelcilik, ağırlama, yeme-içme ve servis sektörlerindeki ihtiyaçları karşılamak için üç farklı eğitim modeli sunacak: Training Center, Micro-Training ve Apprenticeship. Programlar, İsviçre'de EHL Group tarafından geliştirilen staj ve ders materyalleri ile VET by EHL onaylı endüstri uzmanları tarafından verilecek. Eğitimler 2024 yılının Ocak ayında başlayacak.