TEGEP 13. Eğitim ve Gelişim Zirvesi: Değişimin ve Öğrenmenin Merkezinde

TEGEP kurulduğu günden bugüne eğitim ve gelişim alanında; her düzeyden paydaşı yakından ilgilendiren çalışmalar yürütüyor, çıktılar sunuyor ve etkinlikler/organizasyonlar gerçekleştirerek bu alandaki profesyonelleri bir araya getiriyor. Bu organizasyonların en geniş katılımlı ve kapsayıcı olanı ise, TEGEP’in kuruluşundan bu yana her yıl gerçekleştirdiği, TEGEP Eğitim ve Gelişim Zirvesi.

TEGEP 13. Eğitim ve Gelişim Zirvesi: Değişimin ve Öğrenmenin Merkezinde

Her yıl farklı bir tema çerçevesinde, eğitim ve gelişim alanına dair pek çok konunun ele alındığı zirvede geniş kapsamlı ve zengin bir içerik sunuluyor. Hem online hem yüz yüze iki günlük bir program akışı ile katılımcılarını ağırlayan zirve; kurumsal eğitim ve gelişim alanında gerçekleştirilen en geniş katılımlı organizasyon olarak önemli bir network ortamı da sunuyor.

Bugüne kadar gerçekleştirdiği zirvelerle 3000’in üzerinde katılımcıyı ağırlayan TEGEP, bu zirveler vasıtasıyla pek çok firmaya, ürün ve hizmetlerini seçkin bir hedef kitleyle buluşturma fırsatı sağlayan bir etkinlik ortamı ve sponsorluk alanı imkanı da sunuyor. 

 

Geçtiğimiz hafta on üçüncüsü gerçekleştirilen zirvenin teması ‘re’ olarak belirlendi. Eğitim ve gelişim profesyonelleri olarak alışık olmadığımız bir düzende, bir şeyleri yeniden kurgulamalı, hızla değiştirmeli, gerekirse emin olduklarımızdan vazgeçmeli ve yeniden başlamalıyız. Teknolojik gelişmelerin, demografik değişikliklerin, yeni becerilerin, yetenek açıklarının, yeni ve farklı tasarlanacak program ihtiyaçlarının ve de rekabet ve değişimin tam ortasında yine sorumluluğu alıyor, ilk bizler -eğitim ve gelişim bölümleri/akademiler "yeniden başlıyoruz".’ diyor TEGEP

 

1 ve 2 Kasım tarihinde gerçekleşen 13. Eğitim ve Gelişim Zirvesibu değişimin getirilerinineğitim ve gelişim dünyasına ve biz profesyonellere yansımalarını derinlemesine incelemek için bir fırsat sundu. Zirve, çevrimiçi gerçekleşen ilk gününde 350’den fazla, yüz yüze gerçekleşen ikinci gününde ise 450’den fazla katılımcıyı ağırladı. 43 oturum, 20 sponsor ve 60 konuşmacı ile ‘re’ teması tüm çeşitliliği ve zenginliği ile ele alındı.

 

Zirve bu yıl her iki günde de Abdi İbrahim İlaç Eğitim ve Gelişim Müdürü aynı zamanda da TEGEP Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Akdoğan’ın açılış konuşması ile başladı. Zirvenin ilk gününde gerçekleşen çevrimiçi seanslarda alanında uzman birçok isim ‘re’ temasına odaklanan paylaşımlar gerçekleştirdi. Bu isimlerden bazıları Enocta Ceo’su Ahmet Hançer, McKinsey & Company partnerı Ezgi Demirdağ Saygağ, DHL Express Türkiye Genel Müdürü Volkan Demiroğlu, Turkcell Akademi Program Müdürü Yüksel Mert Metin. 

Zirve’nin ikinci gününde yüz yüze gerçekleşen seanslarda ise keynote speaker olarak beyin cerrahı Prof. Dr. Türker Kılıç ve Next Academy Kurucusu ve Konuşmacı Levent Erden yer aldı. Nar Eğitim Danışmanlık Kurucusu ve Yöneticisi Ozan Kuşçu, SRL Danışmanlık Kurucu Ortağı ve Danışmanı Serdar Lale, Türk Havacılık ve Uzay Sanayi Eğitim ve Gelişim Müdürü Emre Yılmaz ve daha pek çok isim ilham verici konuşmalar gerçekleştirdiler. 

Zirve’nin son bölümünde 9. kez gerçekleşen tören ile TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri de sahiplerini buldu. 11 farklı kategoride 24 farklı kurum ödül almaya hak kazandı. ‘En İyi Gelişim Programı’ kategorisinde LC Waikiki, Kuveyt Türk ve Garanti BBVA ‘en iyi’ ödülün sahibi oldu. 

İlerleyen günlerde, bazı konuşmaların ve ödül töreninin kayıtlarını TEGEP'in sosyal medya hesapları üzerinden izleyebilirsiniz.

 

TEGEP 13. Eğitim ve Gelişim zirvesinin sloganında da ifade edildiği gibi "Öğrenme her zaman en büyük gücümüz"