SEGM Eğitim Gelişim Ödülleri: Kurumsal Değişimde Yol Gösterici

İstanbul'da düzenlenen görkemli bir törenle, Sürdürülebilir Eğitim Gelişim ve Mükemmellik Derneği (SEGM) tarafından verilen "SEGM Sürdürülebilir Eğitim Gelişim Ödülleri," başarılı kuruluşlara ulaştırıldı. Bu ödüller, sürdürülebilik ilkelerine bağlılık gösteren ve bireysel ile kurumsal gelişime odaklanan işletmelerin örnek uygulamalarını öne çıkarmak amacıyla düzenleniyor. Türkiye Halk Bankası A.Ş., büyük ödülün sahibi olurken, LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. ve Unifree Duty Free İşletmeciliği A.Ş. ise SEGM – Sürdürülebilir Eğitim Gelişim Teşvik Ödülü'nü kazandı.

SEGM Eğitim Gelişim Ödülleri: Kurumsal Değişimde Yol Gösterici

Kurumsal dünyada sürdürülebilir eğitim ve gelişim programlarının bu kadar önemli olmasının altında yatan nedenlere dair SEGM Yönetim Kurulu Başkanı Çağlar Çabuk, ödüllerin bu konudaki farkındalığı artırmayı amaçladığını belirtiyor. Çabuk, "Sürdürülebilik ilkelerine bağlı, bireysel ve kurumsal gelişime önem veren kuruluşların bu ödüllere katılması, sadece mevcut uygulamaların değil, aynı zamanda öncü projelerin ödüllendirilmesiyle eğitim gelişim ekosistemine katkı sağlamayı amaçlıyoruz" diyor.

Günümüzde, iklim krizi ve diğer küresel sorunlarla başa çıkma ihtiyacı her zamankinden daha belirgin. Çağlar Çabuk, bu zorlukların üstesinden gelmek için sürdürülebilirlik konusunda liderlik yapacak, çözüm odaklı çalışacak şirketlere ve liderlere olan ihtiyacın arttığına dikkat çekiyor. Çabuk, "Sürdürülebilirlik hedeflerine ulaştığımızda, dünya çevresel açıdan güvenli, ekonomik olarak kapsayıcı, toplumsal açıdan refah içinde ve daha öngörülebilir bir yer haline gelecek" ifadesini kullanıyor.

Kurumsal dünyada, bireysel ve sosyal gelişimi destekleyen eğitim gelişim programlarının, şirketlerin ve çalışanların sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarında kritik bir rol oynadığını belirten Çabuk, "Çalışanların sahip olduğu yetkinlikleri geliştirmek, kurumsal başarı için temel bir unsurdur. Bu nedenle, SEGM olarak, bu çabalara vurgu yapmak, sektörde birbirimize ilham kaynağı olmak ve daha iyi sonuçlara ulaşmak adına sorumluluklarımızı sürdürüyoruz" şeklinde konuşuyor.

Özellikle kurumsal dünyada, sürdürülebilirlik odaklı eğitim ve gelişim programlarının benimsenmesi, işletmelerin geleceğe daha hazırlıklı ve bilinçli bir şekilde ilerlemelerine olanak tanıyacak. Bu ödüller, bu yönde öncülük eden kuruluşları teşvik etmek ve bu alanda daha geniş bir katılımı teşvik etmek adına önemli bir katalizör olarak öne çıkıyor.