Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamaları Forumu Düzenliyor

22-23 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek olan 'Girişimciler İçin Yapay Zekâ Ekosistemi ve Eğitimde Yapay Zekâ Çözümleri' forumu, MEB, YEĞİTEK ve Cube Incubation iş birliğiyle düzenleniyor.

Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamaları Forumu Düzenliyor

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) ve Teknopark İstanbul'un kuluçka merkezi Cube Incubation, eğitim alanında yapay zekânın etkin kullanımını tartışmak üzere 22-23 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da "Girişimciler İçin Yapay Zekâ Ekosistemi ve Eğitimde Yapay Zekâ Çözümleri" başlıklı bir uluslararası forum düzenleyecek. 

 

Bu etkinlik, akademisyenler, girişimciler, politika yapıcılar, öğretmenler ve sektör temsilcileri gibi çeşitli paydaşların katılımıyla gerçekleştirilecek.

 

YEĞİTEK ve Cube Incubation, forum aracılığıyla eğitimde yapay zekâ uygulamaları üzerine kamu ve özel sektör arasında iş birliğini güçlendirmeyi ve girişimciler için destekleyici teşvik mekanizmaları oluşturmayı hedefliyor. 

 

Ayrıca, etkinlik kapsamında genç girişimcilere yönelik olarak hem yüz yüze hem de çevrim içi girişimcilik ve teknoloji yönetimi eğitimleri sunulacak.

 

Forumda, eğitimde yapay zekâ uygulamalarıyla ilgili mevcut sorunlar belirlenerek çözüm önerileri geliştirilecek ve bu teknolojinin eğitim süreçlerinde nasıl daha etkin kullanılabileceği üzerine stratejik planlamalar yapılacak. 

 

Etkinlik, aynı zamanda YEĞİTEK tarafından ODTÜ Teknokent'te kurulan Eğitim Teknolojileri Kuluçka ve İnovasyon Merkezi (ETKİM) ve Cube Incubation'ın inovasyon ve yatırım destek faaliyetlerini de ön plana çıkaracak.

 

Cube Incubation, derin teknoloji odaklı Türkiye'nin ilk ve tek kuluçka merkezi olarak, yapay zekâ, robotik, VR ve simülasyon teknolojileri gibi alanlarda girişimcilere ev sahipliği yapıyor ve bu teknolojileri eğitimle bütünleştiren yenilikçi projeler üretiyor.