E-Öğrenme İçeriği Geliştirmek için Dışarıdan Hizmet Almanın Avantajları

E-öğrenme içeriği geliştirme ekibi ile çalışmak ne zaman ve neden gereklidir?

E-Öğrenme İçeriği Geliştirmek için Dışarıdan Hizmet Almanın Avantajları

E-Öğrenme İçeriği Geliştirme

E-öğrenme içeriği geliştirmek uzun ve sistematik bir süreçtir. Karar vermeden önce uzman ekibinin yanı sıra birçok faktör hakkında kapsamlı bir çalışma ve araştırma gerektirir. Farklı görevleri yerine getirmek için sağlam ve verimli bir prosedürünüz yoksa, tasarım ve geliştirme süreci çok daha karmaşık hale gelir ve ortaya çeşitli hatalar çıkması kaçınılmaz olur. Sağlam ve verimli bir prosedür olmadan son teslim tarihlerine sadık kalmak, kaliteli işler üretmek ve hata yapmadan ilgi çekici içerik oluşturmak zordur. E-öğrenme içeriğini dışarıdan hizmet alarak karşılamak, şirketlerin e-öğrenme içeriği oluşturmada karşılaştıkları yukarıda belirtilen sorunlara tek adımda çözüm sağlayabilir.

E-Öğrenme İçeriğinde Dışarıdan Hizmet Alma

Dışarıdan hizmet alma, şirketlerin sektördeki birçok nitelikli uzmana erişmelerini sağlar. E-öğrenme veya beceri tabanlı eğitim oluşturma alanında yeniyseniz bu kişilerin e-öğrenme geliştirme konusundaki uzmanlıkları size çok yardımcı olabilir. Dışarıdan hizmet almak size şu konularda fayda sağlayabilir:

1. Hızlı İş Teslimi

Güvenilir bir e-öğrenme içerik oluşturma şirketi, şirket içi bir ekipten daha hızlı ve yüksek kaliteli çözümler sunabilir. Profesyonel e-öğrenme içerik üreticileri, net bir teslimat takvimi ile mümkün olan en kısa sürede size harika çözümler sunacaktır. E-öğrenme şirketiyle çalışırken herhangi bir projeyi zamanında ve bütçe dahilinde tamamlamanıza yardımcı olabilecek yenilikçi becerilere ve yetkinliklere sahip uzmanlardan oluşan bir ekibe de erişebilirsiniz.

2. Uzman Ekip

Farklı becerilere sahip çeşitli görevleri yerine getirebilecek donanımlı bir şirket içi ekibe sahip olmak, her şirketin sahip olamayacağı bir lükstür. E-öğrenme geliştirme ajansı ile çalışmak, yalnızca en iyi e-öğrenme içeriğini geliştirmeye odaklanmış e-öğrenme uzmanlarından oluşan ekibe erişmenizi sağlar.

3. Etkin Maliyet

E-öğrenme içeriğinde dışarıdan hizmet almak, tam zamanlı şirket içi ekip istihdam ettiğinizde katlanmanız gereken büyük ve maliyetli bir işten kaçınmanıza olanak tanır. Talep üzerine uygun maliyetli çözümler geliştirebilecek ve ek personel maliyetine ihtiyaç duymadan e-öğrenme içeriği oluşturabileceğiniz e-öğrenme ajanslarıyla çalışabilirsiniz.

4. Güncel E-Öğrenme Trendleri

E-öğrenme içerik geliştirmede ortaya sürekli yeni trend ve teknolojiler çıkıyor. Zaten işi e-öğrenme içeriği geliştirme olan bu ajanslarla iş yapmak, her zaman inovasyonun sınırlarını zorlayarak şirketinizin öğrenme çözümlerinin durgunlaşmasını önler.

5. Derinlemesine Deneyim

İçerik geliştirmede dışarıdan hizmet almak, çeşitli projelerde çalışmış olan e-öğrenme uzmanlarına erişmenizi sağlar. Bu uzmanlar potansiyel sorunları öngörebilir ve gerekirse bunları giderebilirler.

E-Öğrenme İçerik Geliştirme Sürecinde Hangi Noktalarda Dışarıdan Hizmet Alınabilir?

·    Görsel içerik
Şirket içi ekibiniz animasyon, grafikler, çizelgeler, anlatım, görseller veya videolarla ilgili sorunlar yaşıyorsa, içeriği dışarıdan hizmet alabilir oluşturabilirsiniz.

·    Eğitim geliştirme
Şirket içi ekibiniz eğitim geliştirmede uzman değilse dışarıdan hizmet alarak senaryo ve planlama aşamalarını tamamlayabilirsiniz. Bu aşamayla birlikte aynı zamanda kaliteli işler sunacak uzmanlardan oluşan bir ekibe de erişmiş olursunuz.

·    Çeviri
Eğitiminizi farklı dillerde sunacaksanız ve çevirileri sağlayacak çalışanınız yoksa, dışarıdan hizmet alarak eğitimlerinizi istediğiniz dilde sağlayabilirsiniz.

·    Performans desteği
Kullanıcılarınıza ilgi çekici ve bilgilendirici içerik sunmak çok önemlidir. Dışarıdan hizmet alarak, kullanıcılarınızın performansını artırmak için görsel içerik, e-kitap, video, sunum gibi çeşitli dijital içerikler elde edebilirsiniz.

·    Öğretim tasarımı
İçerik geliştirme, doğru tasarım stratejisi belirleme, değerlendirmelerin oluşturulması ve performans hedefleri konusunda dışarıdan hizmet almak size yardımcı olur.

Ne Zaman Dışarıdan Hizmet Almalısınız?

1. Verimsiz İç Kaynaklar

İstenilen sonucu elde etmek için çalışanlarınızın zamanını ve becerilerini mümkün olan en iyi şekilde kullanmak genellikle zordur. Dışarıdan hizmet almak, kaynakları etkili bir şekilde tahsis eder ve bunları mümkün olan en verimli kullanıma sunar.

2. Tatmin Edici Olmayan Sonuçlar

Şirket içi ekibiniz eğitim hedef ve sonuçlarınıza ulaşmakta zorlanıyorsa, e-öğrenme için dışarıdan hizmet almak eğitiminizin hedef ve sonuçlarınıza ulaşacak kalitede olmasına yardımcı olur.

3. Zaman Kısıtlamaları

Tüm çalışanlarınız bir işle meşgulse ve son teslim tarihlerini karşılamakta zorlanıyorsa, dışarıdan hizmet alımı daha hızlı iş için ideal seçim olacaktır.

4. Belirsiz Fikirler

Ekibiniz başlangıç noktasını oluşturmakta zorlanıyorsa bu noktada dışarıdan hizmet almak fikir oluşturmada ve bu fikirleri organize etmede büyük fayda sağlayabilir.

E-öğrenmede dışarıdan hizmet almak, yenilikçi ve üretken çözümler oluşturmak için yüksek kaliteli içerik geliştirme ajansıyla çalışan bir iç pazarlama ekibine de faydalar sunar. Plan geliştirmek ve bu planı uygulamak için ajansla işbirliği yapan şirket içi bir ekibe sahip olmak da gereklidir. Çalışanlarınız, şirketinizin tüm içeriğini ve iş gereksinimlerini anlamak için en iyi kişilerdir.

Fakat gerekli olduğu takdirde dışarıdan hizmet almak, çalışanlarınızın içerik geliştirme ve diğer becerilerine birçok değer katabilir. Bu noktada en önemli faktör, şirketiniz için en iyi kararı verebilmeniz için şirketinizi ve gereksinimlerini anlamaktır. E-öğrenmede içerik geliştirme için dışarıdan hizmet almak, şirketinizin iç kaynakları boşa harcamadan kişiselleştirilmiş ve ilgi çekici kurumsal e-öğrenme içeriğine sahip olmasını ve daha fazla gelir elde etmesini sağlar.