En İyi Oyunlaştırma ve E-öğrenme Yazılım Sistemleri Bölüm 2

Dünyada yaşanan dijital dönüşümle birlikte markaların kurum içi iletişim stratejilerinde de değişiklik ihtiyacı gündeme geldi.

En İyi Oyunlaştırma ve E-öğrenme Yazılım Sistemleri Bölüm 2

Dünyada yaşanan dijital dönüşümle birlikte markaların kurum içi iletişim stratejilerinde de değişiklik ihtiyacı gündeme geldi. Farklı kuşakların bir araya geldiği kurumlar için çalışan bağlılığını artırmak, işleyişlerdeki sürekliliği ve düzeni sağlamak, verimliliği maksimum seviyeye taşımak için sıra dışı metotlara başvurmak kaçınılmaz oldu. Bir kurumun kültürünü ve değerlerini yaratma, koruma ve yaşatma noktasında eğitimlerin yeri çok büyük. Peki ya çalışanlar bu eğitimleri almak için istekli mi?

7’den 70’e herkese hitap edecek bir öğrenme modeli mümkün mü?

Günümüzde şirket içi eğitimler hızla dijital mecralara taşınmaktadır. Bu durumun sonucu olarak kurumlara pek çok farklı e-öğrenme modeli sunulabilmektedir. Bu modeller arasında oyunlaştırma, farklı kuşakların ilgisini çekme ve onları ortak bir odak noktasında bir araya getirme noktasında son dönemin yükselen trendlerinden biri. Daha önce dünyada başarısı kanıtlanmış en iyi oyunlaştırma ve e-öğrenme yazılımlarından bazılarını açıklamıştık. Şimdi en iyi yazılımları ve öne çıkan özelliklerini aktarmaya devam edelim. 

Oyunlaştırma seçeneği sunan en iyi e-öğrenme yazılımları

The Unlock

E-öğrenme alanında kapsamlı çalışma ve araştırmalar yürüten şirketler tarafından belirlenen ilkelere ve tasarım özelliklerine sahip bir yazılımdır. İşletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak şekillendirilebilir niteliktedir. Kullanıcı dostu arayüzü, geniş içerik yönetim kapasitesi ile pek çok kurum tarafından tercih edilmektedir. 

iSpring 

Kurumsal eğitim süreçlerindeki verimliliği zirveye taşıma odağıyla geliştirilen bu tasarım, kullanıcıları katılıma teşvik etmek ve eğitimlere yönelik motivasyonlarını artırmak hedefiyle tasarlanmış olan oyunlaştırma modüllerini de içerir. 

Sistem dahilinde skor tabloları oluşturabilme, puan ve rozet kazanma gibi öne çıkan özellikler bulunmaktadır. 

Tovuti LMS

Oyunlaştırma alanındaki başarısıyla ön plana çıkan bir yazılımdır. Rozetler, ekipler, puan tabloları ve sertifikalar ile sıra dışı bir e-öğrenme deneyimi sunan bu yazılım tamamen oyunlaştırma modeli sunmaktadır. Sistem üzerinden etkileşimli dersler de sürdürülmesine olanak veren bir yapıdadır.

Growth Engineering's Academy LMS

Eğitim süreçlerini verimli hale getirme odağıyla tasarlanan bu e-öğrenme yazılımı katılımcılara, içlerindeki süper kahramanları ortaya çıkaracakları bir alan sunar. Araştırma destekli olarak eğitimleri daha eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmek üzere geliştirilen platform yapay zekâ destekli olarak etkin oyunlaştırma modelleri sunmaktadır. 

LearnUpon

Bu yazılım aracılığıyla her çevrim içi eğitim oturumunu ilgi çekici bir deneyime dönüştürmek mümkündür. Net hedefler ve düzenli kilometre taşları belirleyerek ve başarıları takdir ederek öğrencilerinizi motive etmeye olanak tanıyan bir sisteme sahiptir. Puanlama sistemi ve seviye atlama gibi kapsamlı oyunlaştırılmış içeriği yazılımı farklı kılan özellikleri arasındadır. Sistem üzerinden kolaylıkla takip ve raporlama yapılabilmektedir. 

Başarılı e-öğrenme yazılımlarının ortak noktaları

  • Müşteri desteği sunma
  • Müşterilere sıra dışı deneyimler sunma
  • Yenilikçi ve kullanıcı dostu bir ara yüz
  • Ekonomik büyüme potansiyeli ve geliştirilebilir olma.
  • Kullanıcı yorumlarına uygun güncellemeler.

İki içerikten oluşan en iyi e-öğrenme yazılımları serimizde oyunlaştırmanın değerine ve bu alanda hizmet sağlayan sistemlere yer verdik. E-öğrenme alanındaki güncel gelişmelerden ve trendlerden haberdar olmak için takipte kalın.