AI ile Metninizi Videoya Dönüştürmek İçin En İyi 7 Araç

Yapay zeka (AI) video oluşturmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Mevcut birçok AI video üretme aracı sayesinde video içeriği oluşturmak hiç bu kadar erişilebilir olmamıştı.

AI ile Metninizi Videoya Dönüştürmek İçin En İyi 7 Araç

Video içerikler, görselliğin ön plana çıktığı günümüz ortamında rekabet etmek isteyen şirketler ve içerik oluşturucular için zorunluluk haline geldi. Araştırmalar, çevrimiçi trafiğin %80'inden fazlasını videonun oluşturduğunu ve giderek daha fazla insanın metin ve resim gibi diğer çevrimiçi içerik biçimlerine göre videoyu tercih ettiğini gösteriyor.

 

Çevrimiçi faaliyet gösteren çoğu site, farklı kitlelere ulaşmak için sosyal ağlara güveniyor. Video içeriği diğer içerik türlerinden daha organik erişim sağlar, fakat geleneksel anlamda video içeriği üretmek ve yaymak hem zaman alıcı hem de maliyetlidir. Yapay zeka (AI) ise bunu değiştiriyor ve video oluşturmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Mevcut birçok AI video üretme aracı sayesinde video içeriği oluşturmak hiç bu kadar erişilebilir olmamıştı.

Şimdi bu metinden AI video oluşturma araçlarına daha yakından göz atalım:

 

1. Synthesys

En iyi AI video üretme araçları listemizin başında, metinden seslendirmeye ve ticari kullanım için videolara yönelik algoritmalar geliştirmede lider bir şirket olan Synthesys yer alıyor. Synthesys, bilgilendirici videolar ve ürün eğitimleri gibi video içeriklerinizi sadece birkaç dakika içinde geliştirmenize yardımcı olmayı amaçlıyor. Şirket, metinleri dinamik medya sunumlarına dönüştürmek için Synthesys Text-to-Video (TTV) teknolojisini kullanıyor.

 

İçerik üreticiler ve şirketler, dudak senkronizasyonlu AI video teknolojisi ile gerçekçi video oluşturmak için Synthesys'i kullanabilir. Synthesys ile kameraya veya çekim ekiplerine ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken avatar seçmek, metninizi 66'dan fazla mevcut dilden birinde yazmak ve gerisini Synthesys’e bırakmak.

 

Araç, 74'ten fazla gerçek "Humatar" ve 254 benzersiz stilden oluşan bir ses bankası sunuyor. Ayrıca tam özelleştirme, düzenleme ve oluşturma için kullanımı kolay arayüz ve yüksek çözünürlüklü çıktı sunar. 

Synthesys'in ana özelliklerinden bazıları ise şu şekilde: 

·        74 gerçek Humatar

·        66'dan fazla dil ve 254 benzersiz stil

·        Bilgilendirici videolar, e-öğrenme, sosyal medya ve ürün açıklamaları için mükemmel bir araç

·        Kullanımı kolay arayüz

2. Synthesia

Bir diğer harika AI video üretme aracı, AI avatarlarıyla hızlı bir şekilde video oluşturmanıza olanak tanıyan bir AI video platformu olan Synthesia. Platform, 60'tan fazla dil, çeşitli şablonlar, ekran kaydedici ve medya kütüphanesi gibi birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Synthesia, Google, Nike, Reuters ve BBC gibi dünyanın en büyük markaları tarafından kullanılıyor. 

 

Synthesia ile karmaşık video ekipmanlarına veya çekim yerlerine gerek kalmaz. 70'ten fazla farklı AI avatarı arasından seçim yapabilir ve hatta markanız için özel bir AI avatarı oluşturabilirsiniz. Stok avatarların yanı sıra kendi avatarınızı da oluşturabilirsiniz.

 

Ayrıca bünyesinde bulunan AI ses oluşturma platformu, tek bir tıkla kolayca düzenlenebilen tutarlı ve profesyonel seslendirmeler elde etmeyi kolaylaştırıyor. Bu seslendirmelerde altyazı da bulunuyor. Avatarınızı ve seslendirmenizi tamamladığınızda önceden tasarlanmış 50'den fazla şablonla birkaç dakika içinde kaliteli videolar üretebilirsiniz. Kendi marka kimliği varlıklarınızı yükleyebilir ve özel hazırlanmış şablonlar alabilirsiniz.

 

Synthesia'nın ana özelliklerinden bazıları şu şekilde: 

·        70’ten fazla AI avatarı

·        65’ten fazla dil 

·        Çok çeşitli video şablonları

·        Ücretsiz medya kitaplığı

3. Pictory

Pictory, yüksek kaliteli videoları kolayca oluşturmanıza ve düzenlemenize olanak tanıyan bir diğer AI video oluşturma aracıdır. Aracın en iyi yönlerinden biri, video düzenleme veya tasarım konusunda herhangi bir deneyime sahibi olmanıza gerek olmamasıdır.

 

Video içeriğiniz için temel görevi görecek bir yazı veya makale sağlayarak başlarsınız. Pictory, blog yazınızı sosyal medya veya web siteniz için kullanılacak ilgi çekici videoya dönüştürebilir. Pictory bulut tabanlı olduğundan tüm bilgisayarlarda çalışır. 

 

Pictory ayrıca metni kullanarak videoları kolayca düzenlemenizi sağlıyor, bu da web seminerlerini, podcast'leri ve Zoom kayıtlarını düzenlemek için mükemmel bir özellik olarak öne çıkıyor. Pictory’nin kullanımı çok kolay olmakla birlikte hedef kitlenizi büyütmenize ve markanızı oluşturmanıza yardımcı olacak profesyonel sonuçlar sunması sadece birkaç dakikanızı alır.

 

Pictory'nin bir diğer harika özelliği, fragman oluşturmak veya sosyal medyada kısa klipler paylaşmak isteyenlerin sıkça kullandığı kolaj videolar oluşturma imkanı sunması. Bu harika özelliklerin yanı sıra, videolarınıza otomatik olarak altyazı ekleyebilir ve uzun videoları otomatik olarak özetleyebilirsiniz. 

 

Pictory'nin ana özelliklerinden bazıları şunlardır: 

·        Makalelere veya metinlere dayalı video

·        Metin kullanarak videoları düzenleme

·        Video kolajları oluşturma

·        Videolara otomatik olarak altyazı ekleme ve videoları özetleme

4. Elai.io 

AI teknolojisi uzmanlarından oluşan küresel bir ekip tarafından işletilen Elai.io, kullanıcıların metinden çok çeşitli video içeriği oluşturmalarını sağlayan bir başka lider AI video üretme aracıdır. Elai.io ile geniş ölçekte videoları kolayca oluşturabilirsiniz.

 

Platformu kullanarak sadece üç tıklamayla metinden ya da linkten profesyonel video oluşturabilirsiniz. İlk olarak kütüphanedeki şablonlardan birini seçmeden önce blog gönderisinin URL'sini veya HTML metnini kopyalayıp yapıştırırsınız. Sonrasında yapmanız gereken tek şey videoyu incelemek, değişiklikleri yapmak ve indirmek.

 

Elai.io özellikle aktör, seslendirme ve post prodüksiyon olmadan eğitim videoları oluşturmak isteyen kullanıcılar için kullanışlı bir araç. Ayrıca, AI tabanlı ilgi çekici ürün videolarıyla pazarlama stratejinizi geliştirme imkanı sunuyor. Elai’de 60'tan fazla dil ve aralarından seçim yapabileceğiniz 25'ten fazla avatar bulunuyor. Kütüphaneki avatarlardan birini seçmenin yanı sıra kişisel bir avatar da talep edebiliyorsunuz.

 

Elai.io’nun temel özelliklerinden bazıları şunlardır:  

·        Uygun ölçekte videolar oluşturma

·        Blogdan veya makaleden video oluşturma

·        60'tan fazla dil ve 25'ten fazla avatar seçeneği

·        Eğitim videoları 

5. InVideo

Pazarlama videoları ve bilgilendirici videolar oluşturmak için AI tabanlı güçlü bir araç arıyorsanız InVideo tam size göre. InVideo’da video oluşturma veya video düzenleme konusunda herhangi bir tecrübeniz olması gerekmez, hiç tecrübe sahibi olmadan da aracı kullanabilirsiniz.

 

InVideo, metinden video oluşturarak dakikalar içinde yüksek kaliteli videolar oluşturmanızı sağlar. Profesyonel olarak tasarlanmış ve canlandırılmış çeşitli şablonlar sunar.

 

AI video oluşturucuyu kullanmak için tek yapmanız gereken metninizi girmek, en iyi şablonu seçmek veya kendi şablonunuzu oluşturmak ve bitmiş videoyu indirmek. Video içeriği daha sonra doğrudan YouTube, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz. Birçok kullanıcı tanıtım videoları, sunumlar, tanıtım videoları, slayt gösterileri ve hatta komik video oluşturmak için InVideo'yu seçiyor.

 

InVideo'nun en önemli özelliklerinden bazıları şunlardır: 

·        Video üretmede deneyim gerektirmemesi

·        Dakikalar içinde metinden videoya dönüştürme

·        Profesyonelce tasarlanmış şablonlar

·        Doğrudan sosyal medyada paylaşma

6. Synths Video

Synths Video, kitlenizle etkileşim kurmak için yaratıcı yollar sunan harika bir araç. Metinleri birkaç dakika içinde yüksek kaliteli videolara dönüştürmede sıkça tercih ediliyor. Platform, 40'tan fazla insan avatarı sunuyor. Synths Video, metindeki kelimelere dayanarak doğal görünümlü dudak hareketleri oluşturmak için AI teknolojisinden faydalanıyor. Baştan sona tüm süreç otomatiktir, bu nedenle düzenleme yapmanıza gerek kalmıyor.

Synths Video'yu kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken yazı yazmak ve platforma yüklemek, daha sonra doğrudan YouTube gibi platformlara yüklenebilecek bir videoya dönüştürmek.

 

Synths Video'nun ana özelliklerinden bazıları şu şekilde: 

·        Blog gönderilerini videolara dönüştürme

·        40'tan fazla seçilebilir insan avatarı

·        Doğal görünümlü dudak hareketleri 

·        Otomatik süreç 

7. Veed.io

En iyi AI video oluşturma listemizin sonunda, temel bilgisayar becerilerine sahip herkesin yüksek kaliteli videolar oluşturmasına olanak tanıyan VEED bulunuyor. VEED ile metni, yazı tiplerini, renkleri, müziği ve diğer birçok öğeyi özelleştirerek benzersiz videolar oluşturabiliyorsunuz. Farklı temalar sunan VEED sayesinde videolar aracılığıyla mesajlarınızı karşı tarafa iletebiliyorsunuz.

 

VEED ayrıca video dosyalarınızı tek bir tıkla yazıya dökmeyi kolaylaştırır. Tek yapmanız gereken videonuzu yüklemek, "Otomatik Transkripsiyon" seçeneğini seçerek metni indirmek.

 

Dünyanın dört bir yanındaki binlerce içerik oluşturucu, sosyal medya ve çeşitli platformlar için videolar hazırlamak için VEED’i kullanıyor. VEED tamamen web tabanlıdır ve video düzenlemede deneyim sahibi olma şartı yoktur. Ücretsiz video düzenleme uygulamasıyla doğrudan tarayıcınızda içerik oluşturmaya çalışabilirsiniz. 

 

İşte VEED'in ana özelliklerinden bazıları: 

·        Metni, yazı tiplerini, renkleri, müziği ve çok daha fazlasını özelleştirme imkanı

·        Farklı temalar

·        Tek bir tıklamayla videoları yazıya dökme

·        Deneyim gerekmemesi