Video Temelli Öğrenme

Video Temelli Öğrenme, "hareket halindeyken" tüketilebilen çevrim içi Formal Eğitimi kapsayan kurumsal eğitim ihtiyaçlarınızın tüm yelpazesine hitap edecek şekilde tasarlanabilir.

Video Temelli Öğrenme

Videolar, formal ve informal eğitim için kanıtlanmış yüksek etkili araçlardır. Daha iyi hatırlama, performans desteği ve öğrenmenin uygulanması adına akılda kalan öğrenme deneyimleri oluşturmak için videoları nasıl kullanabileceğinize bakalım.

Video temelli öğrenmenin öğrencilere kattığı değer nedir?
Günümüz öğrencileri nasıl öğrenmek istedikleri konusunda çok titizdir. Kolayca dikkatleri dağılır, çoklu görevin zorluğuyla karşı karşıya kalırlar ve kesinlikle eğitim için çok fazla zaman harcamak istemezler. Eğitimin esnek, mobil, mikro öğrenme odaklı ve bir zorlukla başa çıkabilmelerine yardımcı olan, ilgi çekici formatlarda olmasını isterler. Video temelli öğrenme, öğrencilerin sevdiği mobil ve mikro öğrenmeyi kullanırken ilgi çekici öğrenme deneyimleri yaratmanın harika bir yolunu sunar.

Eğitim programlarınız için neden Video Temelli Öğrenmeyi kullanmalısınız?
Öğrencinin yeterliliğindeki bir boşluğu kapatmak ve belirli bir ihtiyaca hitap etmek için Video Temelli Öğrenmeyi kullanmalısınız. Bu ihtiyaç yeni bir konsept tanıtmayı, bir problemi çözmeyi, ipucu yakalamayı ya da konu özetini öğretme gibi şeyler olabilir. Ayrıca öğrencilerin özellikle karar verme ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmelerini, edindikleri öğrenimleri işlerinde uygulamalarını ve öğrenimlerin davranışsal bir değişikliği tetiklemelerini sağlamalısınız.

Video Temelli Öğrenme, "hareket halindeyken" tüketilebilen kurumsal eğitim ihtiyaçlarınıza hitap edecek şekilde tasarlanabilir. Bunları hem İnformal Öğrenme, hem de Sosyal Öğrenme için zamanında öğrenme araçları olarak kullanabilirsiniz. Atölye öncesi, atölye sırası ve atölye sonrasında Sanal Öğretmen Temelli Eğitimi desteklemek için de bunlardan yararlanabilirsiniz.

Öğrenmenin yanı sıra farkındalık yaratma ve değişim yönetimini destekleme dahil olmak üzere önemli ve stratejik kurumsal girişimleriniz için videolar da tasarlanabilir.

Yüksek Etkili Eğitim Sağlayan 10 Video Temelli Öğrenme Çözümü

Kurumsal Eğitim İhtiyaçlarını Karşılamak
İnformal Öğrenme ve Sosyal Öğrenme için anında veya tam zamanında öğrenim yardımcıları olarak Sanal Öğretmen Temelli Eğitimi desteklemek için çevrim içi Formal Eğitiminize yönelik videolar tasarlayın.

Kurumsal Girişimler İçin Videoları Kullanma
Farkındalık yaratmak, değişim yönetimini desteklemek ve öğrencilerle sürekli olacak bir bağlantı kurmak gibi kilit veya stratejik kurumsal girişimleriniz için videolardan yararlanmalısınız.

Mikro Öğrenme Videoları Sunun
Formal Eğitiminizi tamamlamak için veya tam zamanında ya da anında iş yardımları olarak kısa ve odaklanmış Mikro Öğrenme Videoları oluşturun. Bu videolar sosyal öğrenme için de faydalıdır.

Etkileşimli Videoları Tercih Edin
Etkileşimli video konsepti sayesinde daha karmaşık kavramlara hitap edebilen daha uzun videoları etkileşimli ve kullanıcı seçimleri ile şekillenen bir hale getirebilirsiniz. Bunları ilgi çekici ve sürükleyici öğrenme deneyimleri oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Seçimleri İle Şekillenen Videolar Kullanın
Kullanıcı seçimleri ile şekillenen videoları kullanarak karar verme, analiz veya eleştirel düşünme gibi hedeflerde öğrencilere yardımcı olacak videolar oluşturun.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği Entegre Edin
Önerdiğimiz tekniklerden biri, Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği entegre etmek için kapsayıcı bir öğrenme ortamı oluşturmaktır. Benzer şekilde kitle kaynaklı videolar da bu stratejinin önemli bir biçimini oluşturabilir.

Herkese Açık ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulmuş Videoları Entegre Edin
Etkileşimli Video Çerçevesi, kapsayıcı öğrenme deneyimleri oluşturmak için herkese açık videoları ve kullanıcı tarafından oluşturulan videoları entegre etmek için de kullanılabilir.

360 Derece Videoları Sanal Gerçeklikle Birleştirin
Sarmalayan öğrenme deneyimleri oluşturmak için sanal gerçeklik (VR) ile 360 derece videoların gücünü kullanın. Öğrenme yol haritasına Oyunlaştırma öğeleri ve senaryolar da ekleyebilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Eğitimler Yürütün
Öğrencilere (videolardan oluşan) öğrenme yol haritasını kişiselleştirme esnekliği sunmak için eğitimleri aratılabilir hale getirin. Bu, öğrencilerin tam olarak istediklerini veya ihtiyacı olan eğitimleri seçmelerine yardımcı olur.

Videolarla Sosyal Öğrenme
Videoları değerlendirme ve tavsiye etme seçeneği sunun. Bu basit özellik sayesinde gerekli L&D (öğrenme ve geliştirme) ayarlamalarını yapabilirsiniz.