Edtech Türkiye® Kimdir? Neler Yapar?

Edtech Türkiye® olarak Türkiye’de eksikliğini çok fazla hissettiğimiz bir alana dokunmak ve eğitim teknolojileri ile ilgilenenlere yurt içinden ve yurt dışından haberleri, sektör içgörülerini ve rehber yazılarını Türkçe olarak paylaşma amacıyla Türkiye’de tamamen bu alana odaklı ilk ve tek platform olarak 2022 yılının Ocak ayında kurulduk.

Öğretim yöntemleri, kurumsal eğitim, öğrenme yönetim sistemi (LMS), öğrenme deneyimi platformu (LXP), hibrit öğrenme, oyunlaştırma, mikro öğrenme, etkileşimli video, sanal gerçeklik (VR), artırılmış gerçeklik (AR), Yapay Zeka (AI) ve Metaverse gibi alanlarda çeşitli yazılar paylaşarak çok kısa sürede eğitim teknolojileri ile ilgilenen binlerce kişiye ve sektör paydaşına ulaştık.

Eğitim teknolojileri alanında Türkiye’nin buluşma noktası olduk ve bu alanda önemli bir boşluğu doldurarak Türkçe içerikleri okurlarımıza sunduk ve sunmaya da devam ediyoruz.

Edtech Türkiye®’de “Röportajlar” başlığı altında, kurumsal firma ya da kuruluşlarda Eğitim Direktörlüğü yapan kişilerle röportaj serisi gerçekleştirerek sektörün içinden uzman kişileri sitemizde ağırlayıp çok daha bilgilendirici içerikler üretmek için çalışmalar yapıyoruz.

Nihai hedefimiz, haberlerin ve röportajların bulunduğu sitemize “Edtech Türkiye® Akademi” şeklini vererek insanların çeşitli eğitimlerini yüklediği ve paylaştığı çevrimiçi eğitim platformuna dönüştürmek, bunun yanında yazı ve röportaj paylaştığımız kısmı Akademi’nin blog sayfası olarak devam ettirmek.

Bu hedefe ulaşmak için ekibimizle sürekli çalışıyor, yeni fikirler üretiyor ve bu fikirleri birer birer hayata geçiriyoruz.

Eğitim teknolojileri alanının ve paylaşmanın gücüne kesinlikle inanıyoruz. Başta mütevazı sayılarda etkileşim alırken şu an her ay binlerce e-öğrenme profesyonelinin platformumuzu ziyaret ettiğini söylemekten gurur duyuyoruz.

Gelişmeye devam ettikçe, aynı bütünlük ve tutkuyla ülkemizdeki eğitim teknolojileri topluluğuna katkıda bulunmaya çalışacak, sürekli büyüyen eğitim teknolojileri alanı için daha verimli ve kullanıcı dostu olmaya devam edeceğiz.

Edtech Türkiye®, marka tescilini almış bir eğitim teknolojileri bilgi kaynağı platformudur. Bu tescil, Edtech Türkiye® olarak sunduğumuz içeriklerin ve hizmetlerin tanınabilirliğini güçlendirerek, okurlarımız ve iş ortaklarımız arasında daha belirgin bir konum elde etmemize yardımcı oluyor. Marka tescilimizle, eğitim teknolojileri alanında kaliteli ve güvenilir bir kaynak olduğumuzu pekiştiriyoruz.