Türkiye’nin Kiralanabilen İlk Metaverse Ofisi Açıldı

Dijital öğrenme teknolojileri hizmeti veren MediaRubic, MetaOfis konsepti ile Metaverse dünyasındaki yerini aldı. Fütüristik tasarıma ve kullanıcı dostu arayüze sahip olan MetaOfis, Türkiye’nin en iyisi olma konusunda oldukça iddialı.

Türkiye’nin Kiralanabilen İlk Metaverse Ofisi Açıldı

Dijital öğrenme teknolojileri hizmeti veren MediaRubic, MetaOfis konsepti ile Metaverse dünyasındaki yerini aldı. Kampüs görünümüne sahip olan ofiste; kullanıcıların içerik yayınlayabileceği dev ekranlı amfitiyatro, sosyalleşebilecekleri açık ve kapalı alanlar, toplantı salonu ve sanal sınıf yer alıyor.

Dijital öğrenme teknolojileri alanında hizmet veren MediaRubic, haberler ve teknolojik gelişmeler sayesinde son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken Metaverse dünyasındaki yerini aldı. Fütüristik tasarıma ve kullanıcı dostu arayüze sahip olan MetaOfis, Türkiye’nin en iyisi olma konusunda oldukça iddialı. Kampüs görünümüne sahip olan ofiste; kullanıcıların içerik yayınlayabileceği dev ekranlı amfitiyatro, sosyalleşebilecekleri açık ve kapalı alanlar, toplantı salonu ve sanal sınıf yer alıyor. Çeşitli toplantıların, eğitimlerin ve etkinliklerin düzenlenebileceği platformda; kullanıcılar avatarlarını “Ready Player” teknolojisi ile özelleştirerek gerçek karakterlerini Metaverse’e yansıtabiliyor. Kullanıcıların tüm eğitsel ve sosyal ihtiyaçlarının düşünüldüğü MetaOfis’te farklı amaçlara yönelik birçok alan yer alıyor. MediaRubic, mevcut MetaOfis’ini kiralama seçeneğinin yanı sıra gelen talepler doğrultusunda markaların kurumsal kimliklerine uygun Metaverse tasarımı ve süreç yönetimlerini de gerçekleştirebiliyor.

SOSYAL ALANLAR GERÇEK HAYAT DENEYİMİ YAŞATIYOR

MediaRubic, MetaOfis tasarımında sadece eğitim veya toplantı düzenlemeyi değil, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi insan ilişkilerini ön planda tutuyor. Bu nedenle ofiste açık ve kapalı sosyal alanlar ile oturma alanları bulunuyor. Bu alanlarda kullanıcılar birbirleriyle iletişime geçerek, gerçek hayata benzer deneyimler yaşayabiliyor.

AMFİTİYATRO’DA SOSYAL ETKİNLİKLER DÜZENLENEBİLİYOR

MediaRubic MetaOfis’te sosyal etkinlikler düzenlenebilecek amfitiyatro ve sahnenin yanı sıra; video veya sunumların paylaşılabileceği dev ekran da bulunuyor.

SANAL SINIF İLE EĞİTİMLER ÇOK DAHA EĞLENCELİ

MetaOfis’te yer alan sanal sınıfta; kurumsal başta olmak üzere farklı türde eğitimlerin verilebileceği bir sınıf ve tıpkı amfitiyatroda olduğu gibi video veya sunum gösterilebilen dev ekran yer alıyor. Sanal sınıf ile eğitimlerin çok daha eğlenceli hale getirilmesi amaçlanıyor.

TOPLANTI SALONU İLE ZAMANDAN VE BÜTÇEDEN TASARRUF

MetaOfis’te yönetim kadrosuyla veya önemli misafirlerle yapılacak toplantılarda kullanabilecek bir toplantı salonu bulunuyor. Gerçek toplantı odasının ciddiyetini Metaverse’e taşıyan tasarım sayesinde iş seyahatlerine ayrılan zaman ve bütçe ortadan kaldırılabiliyor.

MediaRubic MetaOfis’in proje koordinatörlüğü; Harvard Üniversitesi Learning, Innovation and Technology Laboratuvarı’nda sanal ve artırılmış gerçeklik alanında çalışan Tuğçe Joy tarafından yapıldı. MetaOfis, MediaRubic’in deneyimli ve kreatif ekibi tarafından sürekli geliştirilmeye devam ediyor. Birçok alanda kurumsal çözümler sunan MediaRubic, Metaverse’ün sağladığı heyecan verici avantajları Türkiye’ye getirerek bu alanda öncü olmayı hedefliyor.

MediaRubic MetaOfis'i deneyimlemek için buraya tıklayabilirsiniz.