GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı için Geri Sayım

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı, üç yıl aradan sonra eğitim dünyasının ilk ve en büyük yüz yüze buluşması olacak.

GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı için Geri Sayım

Eğitimdeki dijital yeniliklerin bir arada sergileneceği GESS Türkiye, bu yıl ''Aydınlık ve Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin: Eğitimde Dönüşüm'' temasıyla hazırlanan konferans ve workshoplara da ev sahipliği yapacak. Sektörün önde gelen temsilcilerinin katılacağı ve 3 gün boyunca sürecek etkinliklere ilişkin içerikler, tüm eğitim düzeylerinde güncel trendler göz önüne alınarak hazırlanıyor.

Devlet ve özel okul yöneticileri, müdürleri, sahipleri, yatırımcıları ve satın alma kararı veren yöneticileriyle eğitim tedarikçilerini bir araya getirecek olan GESS Türkiye 2022’nin global konferans ve workshoplarının teması “Eğitimde Dönüşüm” olarak belirlendi. Konusunda uzman yurt içi ve yurt dışından önemli isimlerin bilgi, birikim ve uzmanlıklarını aktaracağı etkinlikler, ana sınıfından yükseköğrenime kadar tüm kademelerdeki eğitimcilerin katılımına açık ve ücretsiz olacak.

2022 senesinde ilk kez Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesine ev sahipliği yapacak olan GESS Türkiye hakkında açıklamalarda bulunan Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, Milli Eğitim Bakanlığı ve ona bağlı YEĞİTEK işbirliğinde gerçekleştirecekleri fuar ve zirve ile, eğitimin tüm paydaşlarını bir araya getirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Yeniden yüz yüze eğitime geçilmesiyle beraber, hem yurt içi hem de yurt dışındaki eğitim sektöründeki tedarikçi firmaların 2022’ye umutla baktığını söyleyen Aytemur, milyarlarca liralık pazar hacmi bulunan eğitim endüstrisi, ertelenen satın almalar için 2022-2023 akademik yılını bekliyor. Mayıs ayında gerçekleştireceğimiz GESS Türkiye fuarımız yeni akademik yılına ait satın almaların yapılacağı bir dönemde gerçekleşeceğinden, sektör için eşsiz ticaret fırsatlarını da beraberinde getirecek” dedi.

Eğitim dünyasının teknoloji, bilgi ve ticaret platformu olacak GESS Türkiye 2022’de özellikle dijital yenilikler ön planda olacak. Fuar; yeni nesil eğitim platformları, robotik sistemler, çevirim içi eğitim teknolojileri, STEM uyumlu uzaktan eğitim yazılımları, e-kitap okuyucular, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojileri, interaktif ekranlar, yeni nesil 3D yazıcılar, deney setleri, akıllı tahtalar ve çok daha fazlasını ziyaretçileriyle buluşturacak.