Şişecam, Best Awards'tan "Eğitim ve Gelişim Alanında En İyi Kurum" Ödülü Aldı

Ödüle layık görülen Şişecam Akademi, çalışanlarının ve ekosisteminde yer alan paydaşlarının gelişimini sürekli destekleyen gelişim faaliyetleri gerçekleştiriyor.

Şişecam, Best Awards'tan "Eğitim ve Gelişim Alanında En İyi Kurum" Ödülü Aldı

Şişecam, Şişecam Akademi çatısı altında yürüttüğü faaliyetleriyle BEST Awards'ta 'Eğitim ve Gelişim Alanında En İyi Kurum' ödülünü almaya hak kazandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Şişecam, prestijli ödüllerine yenisini ekledi. Bu çerçevede şirket, kurumsal eğitim projelerini yürüttüğü Şişecam Akademi'nin faaliyetleri ile Association for Talent Development (ATD) tarafından düzenlen BEST Awards'ta bu yıl 'Eğitim ve Gelişim Alanında En İyi Kurum' ödülüne layık görüldü. Kuruma değer katan çalışanları yetiştiren lider gelişim merkezi olmak vizyonuyla şimdiye kadar 52 binin üzerinde kişiye toplamda 2 milyon 750 bin saat eğitim veren Şişecam Akademi, BEST Awards'ta aldığı ödül ile dünyadaki en büyük kurumsal akademiler arasına girdi.

Şişecam'ın kurumsal hedeflerine katkı sağlanması, insan kaynağı yetkinliklerinin ve çalışan bağlılığının geliştirilmesi amacıyla 2016 yılından bu yana faaliyet gösteren Şişecam Akademi, çalışanlarının ve ekosisteminde yer alan paydaşlarının gelişimini sürekli destekleyen gelişim faaliyetleri gerçekleştiriyor. Faaliyet gösterilen ülkelerde Şişecam Akademi'nin strateji, uygulama ve standartları yaygınlaştırılıyor. Verilen bilgiye göre, Şişecam'da çalışanlar, farklı fonksiyonlara ait okullardan faydalanarak kariyer hedefleri doğrultusunda kariyer gelişimlerine yön verebiliyor.

Faaliyet gösterilen ülkelerde Şişecam Akademi'nin strateji, uygulama ve standartları yaygınlaştırılıyor, farklı coğrafyalardan çalışanlar aynı eğitim ortamında buluşarak birbirlerinin bilgi ve deneyimlerinden faydalanabiliyor. Gelişim fırsatları sadece çalışanlarla sınırlandırılmazken, tüm ekosistemi iyileştirecek eğitim içerikleri tasarlanarak tüm paydaşlara gelişim programları sunuluyor.

Şişecam Akademi, karma öğrenme modeli çerçevesinde hareket ederek çalışanlarına sınıf içi öğrenme ile çevrim içi öğrenme uygulamaları sunarken, 'Sınırsız Öğrenme Platformu' kapsamında ise dünyanın sayılı kaynak sağlayıcılarından yararlanma fırsatı veriyor.