Binance, Türkiye’de Öğrenci Elçisi Programını Başlattı

Binance, geleceğin teknolojileri arasında gösterilen blok zinciri alanında önemli kariyer fırsatları sunan “Öğrenci Elçisi” programını başka ülkelerin ardından Türkiye’de devreye aldı.

Binance, Türkiye’de Öğrenci Elçisi Programını Başlattı

Binance, geleceğin teknolojileri arasında gösterilen blok zinciri alanında önemli kariyer fırsatları sunan “Öğrenci Elçisi” programını başka ülkelerin ardından Türkiye’de devreye aldı. Binance Öğrenci Elçisi Programına Türkiye’deki tüm üniversitelerden sınırlı sayıda öğrenci kabul edilecek. Fakat Binance, daha fazla öğrenciye ulaşabilmek için programı genişletmeyi planlıyor.

Başvurular Binance Akademi Üzerinden Yapılacak

Birçok ücretsiz eğitim sunan Binance Akademi, dünyanın dört bir yanındaki öğrenci toplulukları arasında bir köprü görevi görecek önemli bir rol üstlenecek. Bu kapsamda program için başvurular Binance Akademi’nin web sitesi üzerinden yapılacak. Başvuruların ardından yürütülecek değerlendirme sürecinin ardından öğrenci elçileri belirlenecek. 

Elçiler, Üniversitelerde Aktif Rol Üstlenecek

Binance Türkiye tarafından düzenlenecek programda Web3 ve blokzincir teknolojileri hakkında çok sayıda eğitim ve etkinlik düzenlenecek. Finansal okuryazarlık seviyesini yükselterek, gençlere geleceğin teknolojileri alanında kariyer fırsatları sunmayı amaçlayan program dahilinde üniversitelerde çok sayıda farklı etkinlik gerçekleştirilecek. Bu etkinliklerde Binance elçileri de önemli bir rol üstlenecek. Binance elçileri, Web3 teknolojileri ile blokzincir alanındaki bilgi birikimlerini kullanarak öğrenim gördükleri üniversitelerde bu alanlarda gerçekleştirilecek etkinlere destek sunacak. Böylece Binance elçileri, hem finansal okuryazarlık alanında diğer öğrencilere rehberlik edecek hem de üniversitelerde oluşturdukları yerel teknoloji gruplarında liderlik deneyimi elde ederek geleceğin teknolojileri alanında farkındalık seviyesinin yükselmesine destek sağlayacak.